Heliogenol İçeren Formül

Saç dökülmeleri erkek ve kadınlarda belirli dönemlerde hız kazansa da, yazın bir çoğumuzun saçları deniz ve güneş nedeniyle yıpranıyor,
bu da saçlarımızın daha çok dökülmesine sebep oluyor. Bu nedenle özellikle yaz dönemlerinde saçı güneş ışınlarından korumak oldukça önemli. Çünkü bu gibi dış etkenlere maruz kalan saç, normalden daha kırılgan hale geldiğinde, yıpranma ve dökülmeye karşı daha savunmasız oluyor.

Yakın zamana kadar saçı UV ışınlarından korumada en etkili ürünler için E Vitamini içeren şampuan ve losyonlar önerilirdi. Oysa yapılan son bilimsel çalışmalar, bugün E Vitamininin saçı koruma gücünü gölgede bırakan yeni bir ürünü baş role taşıyor: Heliogenol.

Heliogenol; Ayçiçeğinin özünde bulunan doğal bir yağdan üretilen, saçların beslenmesini ve yeniden yapılandırılmasını sağlayan bir hammaddedir. Kimyasal ismi ‘Butylene Glycol’ dur. Saçları, besler ve yeniden yapılandırır. Heliogenol içeren BioMagic Krem Saç Boyası, saçı oksidasyon ve UV radyasyonu kaynaklı serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur.

Yapılan araştırmalara göre saçı zararlı ışınlardan korumanın yanı sıra, saç rengini koruma konusunda da heliogenol içeren BioMagic Krem Saç Boyası çok başarılıdır.

Bu makale size yardımcı oldu mu?
 
 
Katıldığınız İçin Teşekkür Ederiz