Argan Yağı İlaveli Formül

Argan yağı, çok özel bir yağ çeşidi olması, sağlık sektöründe, kozmetik ve cilt bakımı sektöründe çokça kullanılması sebebiyle oldukça popüler bir yağdır. Özellikle Faslı kadınlar yıllardır bu şifalı yağı kullanırlar.

Argan Yağı, A, E ve F vitaminleri bakımından zengindir. Özellikle, E vitamini sağlıklı saçlar için en önemli vitaminler arasında yer almaktadır. Antioksidan özelliği yüksek bir yağdır. Çeşitli cilt hastalıklarının oluşumuna yada hücrelerin yapılarının bozulmasına neden olan maddelerin varlığını engeller. Ayrıca antioksidan etkisi bulunan E vitamini ile güneşten ve boyadan yıpranan saçların toparlanma sürecini kısaltır. İçerdiği Omega 3 ve Omaga 6 gibi doymamış yağ asitleri ile saç gözenekleri ve köklerini besler. Saçın yapısını güçlendirir ve güneşin zararlı ışınları, hava kirliliği gibi çevresel faktörlere karşı daha dayanıklı hale getirir.

Argan yağının saça yumuşak ve ipeksi bir parlaklık kazandırdığı bilinir.

Argan yağı katkılı BioMagic Krem Saç Boyası, nemi saç ve saç derisine hapsederek kuru ve kırılgan saçları kısa sürede yumuşatır. Özellikle diğer saç boyalarından yıpranan, kuruyan ve kırılgan hale gelen saçlar için ideal bir çözümdür.

Bu makale size yardımcı oldu mu?
 
 
Katıldığınız İçin Teşekkür Ederiz